Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:SUPREMIN
Nazwa polska:BUTAMIRAT
Nazwa międzynarodowa:Butamiratum, Butamirati citras
Nazwa angielska:BUTAMIRATE CITRATE
Postać:Supremin - syrop 4 mg/5 ml; Supremin - krople 5 mg/ml (Rp).
Wizytówka:Lek przeciwkaszlowy.
Dostępność:Bez recepty/Rp
Podmiot odpowiedzialny:Pliva Kraków Zakłady Farmaceutyczne S.A.
Wytwórca:Pliva Kraków Zakłady Farmaceutyczne S.A. - PL; PLIVA Parmaceutical Industry Incorporated - HR
Zalecany:w ostrym, suchym kaszlu różnego pochodzenia, jest także stosowany u dzieci.
Działanie:przeciwkaszlowe, zmniejsza odruchy kaszlowe.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, podczas 3 pierwszych miesięcy ciąży i karmienia piersią; przy fenyloketonurii, niewydolności oddechowej.
Dawkowanie:doustne, wg zaleceń lekarza; zwykle dorośli do czterech razy dziennie po 15 ml syropu, dzieci powyżej 12 lat do trzech razy dziennie po 15 ml syropu; dzieci 7-12 lat do trzech razy dziennie po 10 ml, dzieci 3-6 lat 3 razy dziennie po 5 ml syropu. Krople doustne dla dzieci w wieku 2-3 lat - 15 kropli 4 razy na dobę, dzieci starsze - 25 kropli 4 razy na dobę. Lek należy przyjmować przed jedzeniem, nie stosować długotrwale.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.