Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:TUSSAL ANTITUSSICUM
Nazwa polska:DEKSTROMETORFAN
Nazwa międzynarodowa:Dextromethorphanum
Nazwa angielska:Dextromethorphan hydrobromide
Postać:Tussal antitussicum - tabletki powlekane 15 mg.
Wizytówka:Syrop przeciwkaszlowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Biofarm Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe
Wytwórca:Biofarm Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe - PL
Ostrzeżenia:Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną; należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.
Zalecany:przy suchym, męczącym kaszlu, np. przy zapaleniu oskrzeli, krtani, gardła; może być stosowany także przez chorych na cukrzycę, bowiem nie zawiera cukru.
Działanie:przeciwkaszlowe dzięki substancji czynnej - bromowodorkowi dekstrometorfanu.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; przy kaszlu mokrym, z dużą ilością wydzieliny, w astmie oskrzelowej i innych stanach niewydolności oddechowej.
Współdziałanie:nie należy łączyć z lekami hamującymi aktywność enzymu MAO (Aurorix, Mocloxil, Jumex, Niar, Segan, Selenor, Selerin, Selgin, Selgres).
Dawkowanie:doustne, dorośli i dzieci powyżej 12 lat 1 tabletka co 4 godziny, a przed snem można zażyć 2 tabletki; dzieci od 7. do 13. roku życia - 1/2 tabletki co 4 godziny albo 1 tabletka co 6-9 godzin.
Skutki uboczne:dolegliwości żołądkowo-jelitowe, senność, ból głowy; silne przedawkowanie może prowadzić do zaburzeń oddychania.
Leki z tej grupy:Acodin, Argotussin, Dekstromet, Dexatussin, Dexatussin Junior, Mucotussin, Robitussin antitussicum, Robitussin Junior, Tussal antitussicum, Tussidex,Tussidril.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.