Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:KORA WIERZBY
Nazwa polska:zioła jednorodne
Nazwa międzynarodowa:Salicis cortex
Postać:Kora wierzby - zioła sypkie.
Wizytówka:Zioła przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:wielu producentów
Wytwórca:wielu producentów
Zalecany:w przeziębieniach, chorobach z gorączką, bólach głowy, pomocniczo w dolegliwościach reumatycznych.
Działanie:preparat zawiera salicyny, związki podobne do aspiryny, które działają przeciwgorączkowo a także przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz zmniejszają krzepliwość krwi. Zawarte w korze wierzby garbniki działają ściągająco.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub salicylany (Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Sachol, Salicylamidum); podczas ciąży i karmienia piersią oraz przy astmie oskrzelowej należy zasięgnąć porady lekarza przed zastosowaniem ziół.
Współdziałanie:powoduje nasilenie działania doustnych leków przeciwzakrzepowych (m.in. Acenocoumarol, Sintrom, Syncumar) i leków przeciwzapalnych niesteroidowych (np. aspiryna, Butapirazol, Ibuprofen, Mefacit, Metindol, Naproxen, Rantudil, Voltaren).
Dawkowanie:doustne, 1 łyżeczkę ziół zalać szklanką gorącej wody i gotować pod przykryciem przez 15 minut, po czym odstawić na 15 minut i przecedzić. Pić 3-4 razy dziennie 1/2 szklanki ciepłego odwaru po jedzeniu.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.