Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:KWIAT KRWAWNIKA
Nazwa polska:zioła jednorodne
Nazwa międzynarodowa:Millefolli flos
Postać:Kwiat krwawnika - zioła sypkie.
Wizytówka:Zioła żółciopędne i rozkurczające.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Lublin S.A., Kawon-Hurt Nowak sp.j. Zakład Zielarski
Wytwórca:Herbapol - Białystok S.A. - PL, Kawon-Hurt Nowak sp.j. Zakład Zielarski - PL
Zalecany:w zaburzeniach trawienia, stanach zapalnych i skurczowych przewodu pokarmowego, przy braku apetytu.
Działanie:żółciopędne, rozkurczowe na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego oraz dróg żółciowych i moczowych, zwiększające ilość wydzielanego soku żołądkowego, poprawiające trawienie, hamujące ewentualne krwawienia z przewodu pokarmowego; stosowany zewnętrznie działa ściągająco, przeciwzapalnie i słabo przeciwbakteryjne.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:doustne i zewnętrzne, pić 3 razy dziennie między porami posiłków po pół szklanki naparu przygotowanego z łyżki ziół zalanej półtorej szklanki wrzątku i ogrzewanej pod przykryciem bez gotowania przez kwadrans. Zewnętrznie, do płukania jamy ustnej lub przemywań użyć naparu mocniejszego, z 1 łyżki kwiatów na 1 szklankę wrzątku.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.