Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:KWIAT RUMIANKU
Nazwa polska:zioła jednorodne
Nazwa międzynarodowa:Chamomillae flos
Postać:Kwiat rumianku - zioła sypkie, zioła w torebkach do zaparzania; Kwiat rumianku rzymskiego - zioła w torebkach do zaparzania.
Wizytówka:Zioła przeciwzapalne i antyseptyczne.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbaflos, Herbapol-Białystok, Herbapol-Kraków, Herbapol-Łódź
Zalecany:w nieżytach żołądka i jelit, zapaleniach przewodu pokarmowego, chorobie wrzodowej, skurczach jelit u dzieci, zapaleniu górnych dróg oddechowych; zewnętrznie - w chorobach skóry, oparzeniach i ranach, chorobach jamy ustnej, gardła i oczu, niekiedy w ginekologii.
Działanie:przeciwzapalne, ściągające, przeciwskurczowe, wiatropędne, słabe bakteriobójcze.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:doustne i zewnętrzne, łyżkę stołową ziół zalanych szklanką wrzątku naparzać pod przykryciem przez 10 minut i przecedzić; tak przygotowany napar pić 3 razy dziennie po pół szklanki lub użyć do okładów, lewatyw, irygacji, tamponowania, płukania jamy ustnej i gardła. Do przemywania powiek i zatok nosa używa się naparu rozcieńczonego wodą w stosunku 1:1. Torebkę ziół zalać 3/4 szklanki wrzątku, naparzać 5 minut, pić 2 razy dziennie po szklance naparu.
Leki z tej grupy:Chamomillae anthodium, Hermanele, Kwiat rumianku, Kwiat rumianku rzymskiego, Koszyczek rumianku, Koszyczek rumianku fix, Rumianek fix.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.