Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:SZAŁWIA
Nazwa polska:zioła jednorodne
Nazwa międzynarodowa:Salviae folium
Postać:Szałwia fix - zioła w torebkach do zaparzania.
Wizytówka:Zioła przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.
Dostępność:Bez recepty
Zalecany:przy nieżytach i stanach zapalnych żołądka i jelit, uszkodzeniach wątroby, nadmiernej potliwości; stosowanie wewnętrzne tylko ze wskazań lekarskich. Zewnętrznie - do płukań przy stanach zapalnych jamy ustnej i gardła; jako okłady - przy stanach zapalnych skóry, oparzeniach, ranach trudnych do wygojenia.
Działanie:przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, ściągające i przeciwpotne.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek; w ostrym nieżycie żołądka.
Dawkowanie:doustne, 1-3 łyżki naparu pić 2-4 razy dziennie; zewnętrznie - do płukań lub okładów można użyć naparu nawet o dwu lub trzykrotnie większym stężeniu (2-3 torebki na 1/2 szklanki wrzątku). Napar doustny przygotowuje się z 1 torebki liści i 1/2 szklanki wrzątku; naparza się pod przykryciem przez 15 minut.
Skutki uboczne:nudności, wymioty, otępienie, zaburzenia pracy układu nerwowego po zbyt długim doustnym przyjmowaniu leku.
Leki z tej grupy:Liść szałwii, Liść szałwii fix, Salvia ex, Salvia Tea, Szałwia fix.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.