Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ZIELE DZIURAWCA
Nazwa polska:zioła jednorodne
Nazwa międzynarodowa:Hyperici herba
Postać:Ziele dziurawca - zioła sypkie; Ziele dziurawca fix - zioła w torebkach do zaparzania.
Wizytówka:Zioła żółciopędne i przeciwzapalne.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:wielu producentów
Wytwórca:wielu producentów
Zalecany:w przewlekłych schorzeniach wątroby objawiających się osłabieniem jej funkcji, w stanach skurczowych mięśni dróg żółciowych, stanach zapalnych śluzówki przewodu pokarmowego; zewnętrznie na skórę - na rany trudne do wygojenia, oparzenia, odmrożenia - w okładach; przy infekcjach gardła i jamy ustnej - jako płyn antyseptyczny i gojący.
Działanie:żółciopędne, rozkurczowe na mięśnie gładkie dróg żółciowych, bakteriobójcze, przeciwzapalne i ściągające w obrębie układu pokarmowego i zewnętrznie na skórę.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek i na promieniowanie słoneczne i ultrafiolet; przy znacznym uszkodzeniu wątroby, wysokiej gorączce.
Dawkowanie:doustne, rozkurczająco - pić 2-3 razy dziennie po posiłkach odwar lub napar. Odwar - 1 łyżkę ziela zalać szklanką ciepłej wody i gotować przez 5-7 minut, następnie odcedzić; napar - 1 torebkę zalać 2/3 szklanki wrzącej wody, naparzać przez 5-7 minut. Pity przed posiłkami jako środek żółciopędny działa pobudzająco na apetyt. Napar lub odwar można używać także do okładów lub płukania.
Leki z tej grupy:Dziurawiec fix, Hyper fix, Hypericum tea, Trezalka, Ziele dziurawca, Ziele dziurawca fix.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.