Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ZIELE PRZYWROTNIKA
Nazwa polska:zioła jednorodne
Nazwa międzynarodowa:Alchemillae herba
Postać:Ziele Przywrotnika - zioło pojedyncze.
Wizytówka:Zioła przeciwzapalne i wpływające korzystnie na układ trawienia.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol-Białystok S.A., Zakład Konfekcjonowania Ziół FLOS
Wytwórca:Herbapol - Białystok S.A. - PL, Zakład Konfekcjonowania Ziół FLOS - PL
Zalecany:w stanach zapalnych błon śluzowych ust, gardła, przełyku, żołądka i jelit, zaburzeniach trawienia, w zmniejszonym wydzielaniu żólci i soku żoładkowego oraz braku łaknienia, wzdęciach i bezkwasowości.
Działanie:ściągające, przeciwzapalne i bakteriostatyczne na błony śluzowe; hamując rozwój drobnoustrojów znosi nadmierną fermentację. Nieznacznie pobudza wydzielanie soku żołądkowego, wzmaga łaknienie oraz przyswajanie składników pokarmowych.
Dawkowanie:doustne, łyżkę ziół wsypać do szklanki wrzątku i odstawić pod przykryciem na 15 minut; pić po 1/2 szklanki ciepłego naparu 2-3 razy dziennie.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.