Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ENTEROSOL
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Enterosol - płyn doustny.
Wizytówka:Preparat ziołowy stosowany w leczeniu bakteryjnych chorób przewodu pokarmowego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Phytopharm
Zalecany:w leczeniu bakteryjnych chorób przewodu pokarmowego, biegunek, zapaleń żołądka i jelit, w tym jelita grubego, skurczy jelit.
Działanie:zawiera ekstrakty z kory dębu i wierzby, ziela bylicy bożego drzewka, szałwii, tymianku, krwawnika oraz glistnika, o własnościach bakteriobójczych, ściągających, znieczulających, przeciwzapalnych, rozkurczających mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i dróg żółciowych, żółciotwórczych i żółciopędnych.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, lub na zioła z rodziny złożonych, m.in. na arnikę, nagietek, mniszek; podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom poniżej 7 lat.
Dawkowanie:doustne, pić 4 razy dziennie łyżeczkę do herbaty - 5 ml płynu rozcieńczonego niewielką ilością wody lub soku owocowego. Ze względu na zawartość alkoholu nie należy przekraczać zaleconego dawkowania, stosowanie preparatu zgodnie z nim nie powoduje wzrostu poziomu alkoholu we krwi osoby dorosłej ponad limit fizjologiczny.
Uwagi:jest w Pharmindeksie ale koniec dopuszczenia
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.