Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:LAREMID
Nazwa polska:LOPERAMID
Nazwa międzynarodowa:Loperamidi hydrochloridum, Loperamidum
Nazwa angielska:LOPERAMIDE HYDROCHLORIDE
Postać:Laremid - tabletki 2 mg.
Wizytówka:Lek przeciwbiegunkowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.
Wytwórca:Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A. - PL
Ostrzeżenia:Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną; należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.
Zalecany:w leczeniu objawowym (hamuje objawy, ale nie leczy przyczyn) biegunek różnego pochodzenia. Może być stosowany w skojarzeniu z innymi lekami, które działają przyczynowo.
Działanie:hamuje ruchy robaczkowe jelit poprzez bezpośrednie działanie na ścianę przewodu pokarmowego. Powoduje także zwiększenie napięcia zwieracza odbytu, ułatwiając w ten sposób utrzymanie stolca i zmniejszając parcie na stolec.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom poniżej 6. roku życia. Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest ostre wrzodziejące zapalenie jelit lub rzekomobłoniaste zapalenie jelit, niedrożność jelit, zaparcia, zaburzenia czynności wątroby.
Dawkowanie:doustne, dorośli i dzieci powyżej 12 lat - w ostrej biegunce: początkowo 4 mg (2 tabletki), następnie podaje się 2 mg (1 tabletka) po każdym płynnym stolcu. Dzieci od 6 do 12 lat, doustnie - początkowo 2 mg (1 tabletka), potem 2 mg po każdym płynnym stolcu. W leczeniu biegunki przewlekłej podaje się dorosłym początkowo 2 tabletki, dzieciom 1 tabletkę a następnie, do czasu uzyskania poprawy (1-2 stolce dziennie), od 1 do 6 tabletek na dobę. Nie wolno przekraczać dobowej dawki maksymalnej, która wynosi 12 mg (6 tabletek) dla dorosłych oraz 6 mg (3 tabletki) dla dzieci. Jeśli podczas leczenia ostrej biegunki w ciągu 48 godzin nie nastąpi poprawa, należy skontaktować się z lekarzem. Podczas leczenia należy zachować dietę biegunkową.
Skutki uboczne:występują bardzo rzadko, niekiedy może wystąpić suchość błony śluzowej jamy ustnej, skórne reakcje uczuleniowe i inne objawy charakterystyczne również dla przebiegu samej biegunki (bóle brzucha, nudności, wymioty, zawroty głowy). Przedawkowanie leku może
Leki z tej grupy:Dissenten, Imodium, Imodium Instant, Laremid, Loperamid WZF, Stoperan, Stoperan med.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.