Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:CROMOSOL (Aerozol do nosa)
Nazwa polska:KROMOGLIKAN SODU
Nazwa międzynarodowa:Natrii cromoglicas
Nazwa angielska:CROMOGLICATE DISODIUM
Postać:Cromosol - aerozol do nosa 2,6 mg/dawkę.
Wizytówka:Lek przeciwuczuleniowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:ICN Polfa Rzeszów S.A.
Wytwórca:ICN Polfa Rzeszów S.A. - PL
Zalecany:zapobiegawczo w alergicznym nieżycie nosa (zwanym inaczej katarem siennym) sezonowym lub całorocznym.
Działanie:hamuje uwalnianie z wyspecjalizowanych komórek czynników, których bezpośrednie działanie na tkanki wywołuje reakcję alergiczną.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży nie stosować bez porozumienia z lekarzem, w czasie karmienia piersią stosować z dużą ostrożnością.
Dawkowanie:donosowo; zwykle dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia 4-6 razy dziennie 1 rozpylenie do każdej dziurki nosa, nie więcej niż 12 rozpyleń na dobę. Preparat należy zacząć stosować na 4 tygodnie przed spodziewanym okresem pylenia roślin lub kontaktem z innego rodzaju alergenem i kontynuować leczenie przez cały okres narażenia na działanie alergenów lub, w przypadku nieżytu całorocznego, stosować systematycznie, codziennie.
Skutki uboczne:przejściowe podrażnienie błony śluzowej nosa, łzawienie, kichanie, krwawienie z nosa, nudności, zaburzenia smaku, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, kaszel, rzadziej kontaktowe zapalenie skóry, pokrzywka.
Leki z tej grupy:Allergo-Comod, Allergocrom, Cromohexal, Cromosol, Cropoz N, Polcrom 2%, Vividrin
Dodatkowe informacje:Cromohexal aer.pdf
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.