Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:NASIVIN
Nazwa polska:CHLOROWODOREK OKSYMETAZOLINY
Nazwa międzynarodowa:Oxymetazolini hydrochloridum
Postać:Nasivin 0,01% - krople do nosa 0,1 mg/g; Nasivin 0,025% - krople do nosa 0,25 mg/g; Nasivin 0,05% - aerozol do nosa 0,5 mg/g; Nasivin 0,05% - krople do nosa 0,5 mg/g; Nasivin soft 0,01% - aerozol do nosa 0,1 mg/ml; Nasivin soft 0,025% - aerozol do nosa 0,
Wizytówka:Lek przeciwkataralny
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Merck KGaA
Wytwórca:Merck KGaA - D, Ursapharm Arzneimittel GmbH & Co. KG - D
Zalecany:przy obrzęku śluzówki nosa podczas przeziębienia, zapalenia zatok, gorączki siennej i innych alergicznych chorób dróg oddechowych.
Działanie:powoduje szybki i długotrwały skurcz najdrobniejszych naczyń krwionośnych - naczyń włosowatych błony śluzowej nosa i gardła, przez co zmniejsza obrzęki i przekrwienie, wpływa tym samym na ograniczenie produkcji wydzieliny błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej, co ułatwia oddychanie podczas kataru.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek oraz dzieciom poniżej 6. roku życia.
Dawkowanie:donosowo; dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia do każdego przewodu nosowego 2-3 razy dziennie po 1 dawce aerozolu lub po 1-2 krople 0,05% roztworu; dzieci młodsze od 2. do 6. roku życia 2-3 razy dziennie po 1-2 krople 0,025% roztworu. W 1. miesiącu życia 2-3 razy dziennie po 1 kropli roztworu 0,01%, od 2. do 12. miesiąca 2-3 razy dziennie po 1-2 krople 0,01% roztworu do każdego przewodu nosowego. Nie należy przekraczać zalecanych dawek ani stosować leku dłużej niż 3-5 dni.
Skutki uboczne:pieczenie, kłucie, kichanie i zwiększenie ilości wydzieliny z nosa po przekroczeniu zalecanego dawkowania; jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy zwrócić się do lekarza.
Leki z tej grupy:Acatar, Afrin (Aerozol), Nasivin 0,01%, Nasivin 0,025%, Nasivin 0,05%, Nasivin 0,05%, Nasivin soft 0,01%, Nasivin soft 0,025%, Nosox, Oxalin 0,025%, Oxalin 0,05%, Resoxym.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.