Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:NASOBEC
Nazwa polska:BEKLOMETAZON
Nazwa międzynarodowa:Beclometasonum, Beclometasoni dipropionas
Nazwa angielska:Beclometasone dipropionate
Postać:Nasobec - aerozol do nosa 50 mcg/dawkę.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny i przeciwalergiczny stosowany miejscowo.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Norton
Zalecany:podstawowym zastosowaniem jest alergiczny nieżyt nosa (okresowy - katar sienny oraz całoroczny).
Działanie:jest syntetyczną pochodną hormonu kory nadnerczy - kortyzolu o silnym działaniu przeciwzapalnym - hamuje wczesne objawy zapalenia, takie jak rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych, tworzenie się obrzęku, gromadzenie się krwinek białych w miejscu objętym zmianami zapalnymi.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek; przed zastosowaniem leku należy się upewnić, czy podłożem choroby nie jest zakażenie grzybicze, bakteryjne lub wirusowe błony śluzowej nosa, które powinno być odpowiednio leczone. Stosowanie w pierwszych 3 miesiącach ciąży oraz w okresie karmienia piersią wymaga szczególnej ostrożności - warunki stosowania leku w tym czasie ustala lekarz.
Dawkowanie:donosowe, wg zaleceń lekarza; zwykle dorośli i dzieci od 6. roku życia 2 razy dziennie po 2 dawki preparatu do każdego z nozdrzy. Nie należy przekraczać dawki 400 mcg na dobę.
Skutki uboczne:uczucie suchości w nosie oraz pieczenie błony śluzowej nosa; niekiedy chrypka, krwawienia z nosa, wyciek i niedrożność przewodów nosowych, ból gardła; odnotowano nieliczne przypadki zahamowania wzrostu u dzieci.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.