Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:POLCROM
Nazwa polska:KROMOGLIKAN SODU
Nazwa międzynarodowa:Acidum cromoglicicum, Natrii cromoglicas
Nazwa angielska:CROMOGLICATE DISODIUM
Postać:Polcrom - krople do oczu 20 mg/ml.
Wizytówka:Lek przeciwuczuleniowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.
Wytwórca:Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A. - PL
Zalecany:zapobiegawczo w alergicznych chorobach oczu, alergicznym zapaleniu spojówek, w alergicznym zapaleniu rogówki. Podany doraźnie nie wywiera działania, nie leczy zaostrzeń chorób alergicznych - nadaje się jedynie do leczenia zapobiegawczego.
Działanie:hamuje uwalnianie z wyspecjalizowanych komórek czynników, których bezpośrednie działanie na tkanki wywołuje reakcję alergiczną.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; w czasie kuracji preparatem nie należy stosować miękkich soczewek kontaktowych.
Dawkowanie:miejscowo, wg zaleceń lekarza; do worka spojówkowego zwykle 1-2 krople 4 razy na dobę.
Skutki uboczne:przejściowe pieczenie oczu.
Leki z tej grupy:Allergo-Comod, Allergocrom, Cromohexal, Cromosol, Cusicrom, Hay-Crom, Lecrolyn 2% i 4%, Opticrom, Polcrom, Vividrin, Vividrin iso EDO.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.