Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ASCORUTICAL
Nazwa polska:WITAMINA C + WĘGLAN WAPNIA + RUTYNA
Nazwa międzynarodowa:Acidum ascorbicum + Calcii carbonas + Rutosidum
Nazwa angielska:Ascorbic acid + Calcium carbonate + Rutoside
Postać:Ascorutical - kapsułki (100 mg witaminy C, 25 mg rutyny i 100 mg wapnia); Ascorutical forte - tabletki powlekane (200 mg witaminy C, 50 mg rutyny i 500 mg wapnia).
Wizytówka:Witamina C z dodatkiem wapnia i rutyny.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A.
Wytwórca:Grodziskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA - PL; Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A. - PL
Zalecany:wspomagająco w chorobach infekcyjnych, np. przeziębieniach i grypie, w stanach nadmiernej przepuszczalności i łamliwości najdrobniejszych naczyń krwionośnych - naczyń włosowatych (żylaki, krwiaki, obrzęki), w chorobach uczuleniowych takich jak katar sienny, pokrzywka, alergia na światło.
Działanie:jest lekiem złożonym o skojarzonym działaniu glikozydu rutyny oraz witaminy C, zmniejszających przepuszczalność i łamliwość naczyń krwionośnych. Nadmierna przepuszczalność naczyń, szczególnie naczyń włosowatych występuje w stanach zapalnych oraz uczuleniowych. Rutyna przedłuża działanie witaminy C poprzez opóźnienie jej utleniania w organizmie. Wapń także wpływa korzystnie na przepuszczalność naczyń krwionośnych, działa przeciwuczuleniowo, zmniejsza wysięki, zapobiega obrzękom i przenikaniu drobnoustrojów do krwi.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, bez konsultacji z lekarzem w okresie ciąży i karmienia piersią, przy ciężkiej niewydolności nerek, nadmiarze wapnia w surowicy krwi. Zachować ostrożność przy niewydolności nerek, sarkoidozie, kamicy nerkowej, chorobach serca.
Współdziałanie:nie należy stosować podczas podawania sulfonamidów przeciwbakteryjnych (np. Bactrim, Biseptol, Septrin) i antybiotyków aminoglikozydowych (Garamycin, Gentamycin, Neomycinum, Netromycin, Tobrex), przy długotrwałym stosowaniu (powyżej miesiąca) nie łączyć z glikozydami nasercowymi (np. Bemecor, Digoxin, Talusin, Cardiol, Convafort, Neocardina), lekami przeciwnadciśnieniowymi oraz z przeciwzapalnymi niesteroidowymi (np. Butapirazol, Ibuprofen, Majamil, Mefacit, Metindol, Voltaren).
Dawkowanie:doustne, dorośli zapobiegawczo 1 - 2 kapsułki Ascoruticalu 2 razy na dobę; leczniczo 1 - 2 kapsułki 3 - 4 razy na dobę. Dzieci od 6 roku życia 1 - 3 kapsułki na dobę. Ascorutical forte - dorośli: zapobiegawczo 1 tabletkę 2 razy na dobę, leczniczo 2 tabletki 2 razy na dobę. Dzieci od 6 roku życia - zapobiegawczo i leczniczo 1 tabletkę na dobę.
Leki z tej grupy:Ascorutical, Rutocal C.
Dodatkowe informacje:Ascorutical.pdf
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.