Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:TETRYVIL
Nazwa polska:TETRYZOLINA
Nazwa międzynarodowa:Tetryzolini hydrochloridum, Tetryzolinum
Nazwa angielska:TETRYZOLINE HYDROCHLORIDE
Postać:Tetryvil - krople do nosa 0,05%, 0,1%.
Wizytówka:Lek przeciwkataralny
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
Wytwórca:Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. - PL
Zalecany:w nieżytach błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, w nieżycie nosa na tle alergicznym (katar sienny).
Działanie:miejscowo zwęża naczynia krwionośne, hamując w ten sposób obrzęk, przekrwienie i stan zapalny błony śluzowej nosa.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży (chyba, że lekarz uzna iż korzyści dla matki będą większe niż ewentualne zagrożenie dla płodu) w okresie karmienia piersią należy zachować ostrożność. Kropli o stężeniu 0,05% nie należy stosować u dzieci poniżej 3 roku życia, kropli o stężeniu 0,1% nie należy stosować u dzieci poniżej 7 roku życia. Ostrożnie stosuje się preparat w chorobach serca, nadciśnieniu tętniczym i zaburzeniach krążenia, w nadczynności tarczycy, przeroście gruczołu krokowego i cukrzycy.
Współdziałanie:nie należy stosować jednocześnie z lekami hamującymi aktywność enzymu MAO (Aurorix, Mocloxil, Jumex, Niar, Segan, Selenor, Selerin, Selgin, Selgres), z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (Amitryptylinum, Anafranil, Doxepin, Hydiphen, Imipramin, Pramolan, Sinequan).
Dawkowanie:donosowo; dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia krople o stężeniu 0,1%: 2-4 krople do każdego otworu nosowego z zachowaniem co najmniej 3-4 godzin przerwy między kolejnymi dawkami, nie dłużej niż 5 dni. Dzieci od 3 roku życia krople o stężeniu 0,05%: 1-2 krople do każdego otworu nosowego z zachowaniem co najmniej 4-6 godzin przerwy między kolejnymi dawkami, nie dłużej niż 5 dni.
Skutki uboczne:zbyt duże dawki leku lub długotrwałe leczenie może wywołać podrażnienie a nawet przewlekłe uszkodzenie błony śluzowej nosa. Bardzo rzadko może wystąpić ból głowy, osłabienie, drżenie, nadmierne pocenie i wzrost ciśnienia tętniczego.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.