Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:BALNEUM HERMAL PLUS
Nazwa polska:OLEJ SOJOWY + POLIDOKANOL
Nazwa międzynarodowa:Soiae oleum + Polidocanolum
Postać:Balneum Hermal Plus - płyn do kąpieli (829,5 mg/g oleju sojowego + 150 mg/g polidokanolu).
Wizytówka:Preparat ochronny na skórę, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Boots Healthcare International
Wytwórca:Hermal Kurt Herrmann GmbH and Co. - D
Zalecany:do natłuszczania suchej, podrażnionej i silnie swędzącej skóry w przebiegu różnych chorób, takich jak: świerzbiączka (atopowe zapalenie skóry), łuszczyca, rybia łuska, wyprysk, świąd starczy. Stosuje się także do pielęgnacji skóry niemowląt.
Działanie:zawarty w preparacie olej sojowy natłuszcza skórę, tworząc na niej powłokę olejową, która zapobiega utracie wilgotności, uzupełnia braki tłuszczu, działa przeciwświądowo. Preparat zawiera także polidokanol, który docierając do zakończeń nerwowych w skórze, dodatkowo łagodzi swędzenie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; przy łuszczycy krostkowej.
Dawkowanie:zewnętrznie, zwykle płyn dodawać do kąpieli co 2-3 dni, przy silniejszych dolegliwościach nawet codziennie. Nie należy równocześnie stosować mydła oraz detergentów, ponieważ zmniejszają skuteczność działania preparatu.
Skutki uboczne:bardzo rzadko - zaczerwienienie, świąd i pieczenie skóry.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.