Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:DERMOVIT F
Nazwa polska:WITAMINA F
Nazwa międzynarodowa:Vitaminum F
Nazwa angielska:VITAMIN F
Postać:Dermovit F - maść 25 mg/g.
Wizytówka:Preparat witaminowy osłaniający i zmiękczający skórę, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Wytwórnia Euceryny Laboratorium Farmaceutyczne Coel sp.j. E.Z.M. Konstanty
Wytwórca:Coel s.c. - Laboratorium Farmaceutyczne Wytwórnia Euceryny - PL
Zalecany:w wypryskowym zapaleniu skóry, w odleżynach, owrzodzeniach żylakowatych podudzi, w łojotokowym zapaleniu skóry, w łuszczycy, oparzeniach, odmrożeniach.
Działanie:mieszanina trzech substancji z grupy witaminy F - nienasyconych kwasów tłuszczowych: linolowego, linolenowego, arachidonowego - przyspiesza gojenie i odnowę skóry, działa zapobiegawczo w trądziku i czyraczności, korzystnie wpływa na prawidłowy wzrost i czynność skóry.
Dawkowanie:zewnętrznie, cienką warstwę maści nanieść na chorobowo zmienioną skórę rano i wieczorem.
Leki z tej grupy:Dermowit F, Linomag.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.