Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:AMOL
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Amol - płyn.
Wizytówka:Lek przeciwbólowy, dezynfekujący, poprawiający krążenie i uspokajający.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Altana Consumer Health GmbH
Wytwórca:A.Pfluger KG - D; Lichtenheld GmbH Pharmazeutische Fabrik - D; ZF Altana Pharma Sp. z o.o. - PL
Zalecany:zewnętrznie na skórę przy bólach mięśni i stawów, rwie kulszowej, w nerwobólach i bólach głowy, zębów, przy wypryskach, po ukąszeniach owadów. Przy katarze - w postaci inhalacji; wewnętrznie, doustnie - przy objawach przeziębieniowych, takich jak ból gardła, chrypa, kaszel, przy zaburzeniach żołądkowo-jelitowych (wzdęcia, mdłości, bóle brzucha), a także osobom znerwicowanym, cierpiącym na bezsenność, migreny.
Działanie:wspomagające się wzajemnie składników: olejku melisy indyjskiej, goździka, kory cynamonowej, cytryny, mięty pieprzowej, lawendy, mentolu (w roztworze alkoholowym). Działa uspokajająco, przeciwbólowo, dezynfekująco, ułatwia oddychanie i poprawia krążenie krwi.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki.
Dawkowanie:zewnętrznie, wcierać płyn w bolące miejsca lub stosować do okładów po rozcieńczeniu wodą w stosunku 1:3; doustnie: 10-15 kropli płynu rozcieńczyć w 1/2 szklanki wody lub podawać na cukrze. Do inhalacji stosuje się 1 łyżeczkę na 1 l gorącej, parującej wody.
Dodatkowe informacje:Amol.pdf
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.