Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:PSORISAN
Nazwa polska:DZIEGIEĆ (SMOŁA WĘGLOWA) + KWAS SALICYLOWY + TLENEK CYNKU
Nazwa międzynarodowa:Pix litanthracis + Acidum salicylicum + Zinci oxidum
Nazwa angielska:COAL TAR+ SALICYLIC ACID + ZINC OXIDE
Postać:Psorisan - maść 5% (100 g maści zawiera 5 g dziegciu, 2 g kwasu salicylowego i 25 g tlenku cynku); maść 10% (100 g maści zawiera 10 g dziegciu, 2 g kwasu salicylowego i 25 g tlenku cynku); maść 20% (100 g maści zawiera 20 g dziegciu, 2 g kwasu salicyloweg
Wizytówka:Lek przeciwłuszczycowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:R & C - Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne s.c.
Wytwórca:R & C - Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne s.c. - PL
Zalecany:w łuszczycy, w przyłuszczycy, w łojotoku, w wyprysku, w przewlekłych chorobach skóry przebiegających ze zliszajowaceniem skóry.
Działanie:hamuje podział komórek, poprawia złuszczanie naskórka (działa keratolitycznie), działa przeciwbakteryjnie, wysuszająco i przeciwświądowo.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, na preparaty dziegciowe, podczas ciąży i karmienia piersią; przy uszkodzeniu nerek. Preparatu nie należy stosować na duże powierzchnie skóry lub na skórę uszkodzoną, unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.
Dawkowanie:zewnętrzne; zazwyczaj nakłada się cienką warstwę maści na chorą skórę raz dziennie. W trakcie leczenia należy chronić skórę przed nasłonecznieniem.
Skutki uboczne:podrażnienie skóry, uczulenie, nadwrażliwość na słońce.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.