Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:BALNEUM HERMAL F
Nazwa polska:OLEJ ARACHIDOWY + PARAFINA
Nazwa międzynarodowa:Arachidis oleum + Paraffinum liquidum
Nazwa angielska:Arachidic oil + Paraffin
Postać:Balneum Hermal F - płyn do kąpieli.
Wizytówka:Preparat działający ochronnie na skórę, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Boots Healthcare International
Wytwórca:Hermal Kurt Herrmann GmbH and Co. - D
Zalecany:do natłuszczania bardzo suchej, podrażnionej i lekko swędzącej skóry w przebiegu różnych chorób, takich jak: świerzbiączka (atopowe zapalenie skóry), łuszczyca, rybia łuska, wyprysk, świąd starczy. Stosuje się także do pielęgnacji skóry niemowląt.
Działanie:preparat zawiera olej arachidowy, który natłuszcza skórę oraz olej parafinowy, który tworzy na niej powłokę zapobiegającą utracie wilgotności.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; przy łuszczycy krostkowej.
Dawkowanie:zewnętrznie, płyn dodawać do kąpieli co 2-3 dni, przy silniejszych dolegliwościach nawet codziennie. Nie należy równocześnie stosować mydła oraz detergentów, ponieważ zmniejszają skuteczność działania preparatu.
Skutki uboczne:bardzo rzadko może pojawić się zaczerwienienie, świąd i pieczenie skóry. W pojedynczych przypadkach może dojść do zapalenia mieszków włosowych.
Uwagi:Brak W Wykazie
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.