Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:VRATIZOLIN (Krem)
Nazwa polska:DENOTIWIR
Nazwa międzynarodowa:Denotivirum
Nazwa angielska:DENOTIVIR
Postać:Vratizolin - krem 30 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciwwirusowy i przeciwbakteryjny, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A.
Wytwórca:Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A. - PL
Zalecany:w opryszczce wargowej zwykłej lub nawrotowej, w wyprysku kontaktowym i dziecięcym powikłanym zakażeniem bakteryjnym, w alergicznym i łojotokowym zapaleniu skóry, w opryszczce narządów płciowych, w ospie wietrznej, półpaścu, łuszczycy, w krostkowicy dłoni i stóp.
Działanie:zabija wirusy, jest szczególnie skierowany przeciwko wirusom opryszczki. Hamuje także rozwój bakterii, powoduje szybkie ustąpienie dolegliwości, zwłaszcza w półpaścu.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży i karmienia piersią.
Dawkowanie:zewnętrznie, cienką warstwę kremu nakłada się kilka razy dziennie na chore miejsca, przez 5 dni. W chorobach przewlekłych zaleca się stosowanie zamkniętych opatrunków z kremem, zmienianych co 24-48 godzin.
Skutki uboczne:rzadko - swędzenie lub podrażnienie.
Dodatkowe informacje:Vratizolin.pdf
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.