Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:BORASOL
Nazwa polska:KWAS BOROWY
Nazwa międzynarodowa:Acidum boricum
Nazwa angielska:Boric acid
Postać:Borasol - płyn do stosowania na skórę 3%.
Wizytówka:Lek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Prolab Farmaceutyczne Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Analityczno-Handlowe Halkiewicz i Ratajczyk sp.j.
Wytwórca:Prolab Farmaceutyczne Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Analityczno-Handlowe Halkiewicz i Ratajczyk sp.j. - PL
Zalecany:odkażająco w stanach zapalnych skóry i zewnętrznych narządów płciowych, przy oparzeniach, stłuczeniach, obrzękach, w wyprysku, przy powierzchownych uszkodzeniach naskórka.
Działanie:odkażające naskórek i hamujące procesy zapalne. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, dzieciom do 11 roku życia, na otwarte rany i długotrwale.
Współdziałanie:nie należy stosować z preparatami zawierającymi balsam peruwiański, koloidalne związki srebra i metenaminę (Hexamandin, Mandelamine).
Dawkowanie:zewnętrznie, zwykle uprzednio umytą i wysuszoną skórę należy przemywać płynem 2-3 razy dziennie. Płyn można stosować także do płukań i przymoczek.
Skutki uboczne:kwas borowy stosowany u dzieci oraz długotrwale na duże powierzchnie ciała może uszkodzić nerki, wątrobę i układ nerwowy.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.