Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:NIPAS
Nazwa polska:ASPIRYNA, KWAS ACETYLOSALICYLOWY
Nazwa międzynarodowa:Acidum acetylsalicylicum
Nazwa angielska:Acetylsalicylic acid
Postać:Nipas - tabletki dozębodołowe 32 mg.
Wizytówka:Lek przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwobrzękowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy Galena
Wytwórca:Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy Galena - PL
Zalecany:przy powikłaniach po wyrwaniu zęba, w ropniach przyzębowych, zapaleniu kieszonek dziąsłowych, uszkodzeniu zębodołu.
Działanie:przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe oraz odkażające i przeciwgrzybicze.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na aspirynę lub inne salicylany (np. Asprocol, Sachol, Salicylamidum), zaburzeniach krzepliwości krwi i skłonności do krwawień, u chorych z astmą oskrzelową.
Współdziałanie:nie stosować z innymi lekami przeciwzakrzepowymi (np. Acenocoumarol, Sintrom, Syncumar, Heparinum).
Dawkowanie:dozębodołowo, najczęściej 1-3 wkładki na raz.
Skutki uboczne:lek stosowany ze wskazań stomatologicznych jest dobrze tolerowany, rzadko powoduje odczyny uczuleniowe lub skurcz oskrzeli.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.