Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:AROMATOL
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Aromatol - płyn.
Wizytówka:Lek przeciwbólowy i uspokajający.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
Wytwórca:Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. - PL
Zalecany:przy dolegliwościach przewodu pokarmowego, bólach głowy także migrenowych, nerwobólach, bólach reumatycznych, zaburzeniach krążenia, kłopotach ze snem i przeziębieniach.
Działanie:składniki zawarte w preparacie, takie jak mentol oraz olejki: cytrynowy, goździkowy, lawendowy, z melissy, cynamonowy i miętowy ułatwiają trawienie, rozgrzewają, odkażają i pobudzają krążenie, działają uspokajająco i przeciwzapalnie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, dzieciom poniżej 10 lat.
Dawkowanie:wewnętrzne, zwykle 10-15 kropli płynu z łyżeczką cukru lub z 1/2 szklanki ciepłego płynu. Zewnętrzne, kilka razy dziennie wcierać niewielką ilość płynu w miejsca bolące lub przygotować okład z gazy nasączonej płynem rozcieńczonym wodą w stosunku 1:3. Można też stosować do inhalacji, rozcieńczając łyżeczkę płynu w litrze wrzącej wody i wdychać powstałe pary.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.