Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:VOLTAREN ACTI
Nazwa polska:DIKLOFENAK
Nazwa międzynarodowa:Diclofenacum, Diclofenacum kalicum
Nazwa angielska:Diclofenac
Postać:Voltaren Acti - tabletki powlekane 12,5 mg.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Novartis Consumer Health GmbH
Wytwórca:Novartis Consumer Health GmbH - D; Novartis Parmaceutica S.A. - E
Zalecany:do zwalczania bólu mięśni, bólów reumatycznych, bólu głowy, zębów. Stosowany bywa przy bolesnym miesiączkowaniu oraz w bólach gardła podczas przeziębienia, działa także przeciwgorączkowo.
Działanie:jest niesteroidowym lekiem o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Dobrze wchłania się do krwi z przewodu pokarmowego.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub na salicylany (np. Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Sachol, Salicylamidum) oraz inne leki przeciwzapalne niesteroidowe, lub na laktozę. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować przyjmowanie leku z lekarzem (zwłaszcza podczas 3 ostatnich miesięcy trwania ciąży). Leku nie podaje się dzieciom poniżej 14 roku życia. Nie należy stosować go przy chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, przy zaburzeniach czynności wątroby i nerek, przy astmie, niewydolności krążenia, obrzękach a także przy występowaniu podrażnienia przewodu pokarmowego po innych niesteroidowych lekach przeciwzapalnych.
Współdziałanie:nasila toksyczne działanie metotreksatu (Methotrexat, Trexan) i cyklosporyny (Equoral, Gengraf, Sandimmun), może nasilać działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych (Acenocoumarol, Sintrom, Syncumar), działanie litu (Lithium carbonicum) oraz leków nasercowych - glikozydów naparstnicy (Bemecor, Digoxin, Landicor, Medigox). Zmniejsza siłę leków moczopędnych obniżających ciśnienie tętnicze krwi. Stosowanie razem z niektórymi lekami moczopędnymi może doprowadzić do zwiększenia stężenia potasu w surowicy krwi. Podczas leczenia nie można przyjmować innych leków przeciwzapalnych, takich jak Ibuprofen, Metindol, Naproxen i aspiryny (Aspirin, Polopiryna). Nie należy stosować diklofenaku z tzw. chinolonami (np. Pefloksacyna, Abaktal, Ciprobay, Nolicin, Palin) stosowanymi w zakażeniach.
Dawkowanie:doustne, dorośli i dzieci powyżej 14 roku życia 2 tabletki jednorazowo po wystąpieniu objawów bólowych, następnie 1 lub 2 tabletki co 4-6 godzin, nie więcej jednak niż 6 tabletek na dobę. Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Nie powinno się zażywać tabletek w czasie jedzenia ani tuż po nim. Czas leczenia, bez konsultacji z lekarzem, nie powinien być dłuższy niż 3 dni przy zwalczaniu gorączki i 5 dni przy dolegliwościach bólowych.
Skutki uboczne:mogą wystąpić bóle i zawroty głowy oraz skórne reakcje alergiczne. W przypadku poważniejszych objawów, takich jak nudności, wymioty, biegunka, smoliste stolce, zmiana koloru moczu, atak astmy, obrzęki, żółknięcie skóry lub oczu lek należy odstawić i poroz
Dodatkowe informacje:Voltaren Acti.pdf
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.