Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:AESCUVEN FORTE
Nazwa polska:WYCIĄG Z NASION KASZTANOWCA
Nazwa międzynarodowa:Hippocastani seminis extractum siccum
Nazwa angielska:AESCILUS HIPPOCASTANUM EXTRACT
Postać:Aescuven Forte - drażetki 150 mg (150 mg wyciągu z nasion kasztanowca, co odpowiada 30 mg escyny).
Wizytówka:Lek przeciwzapalny, przeciwobrzękowy, chroniący naczynia żylne.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Cesra Arzneimittel GmbH & Co.KG
Wytwórca:Cesra Arzneimittel GmbH & Co.KG - D
Zalecany:w obrzękach i krwiakach pourazowych i pooperacyjnych, w chorobach żył, szczególnie w żylakach kończyn dolnych, w owrzodzeniach podudzi, w stanach pozakrzepowych.
Działanie:zawiera suchy ekstrakt z nasion kasztanowca zawierający escynę i różne związki organiczne, które działają ochronnie na naczynia żylne oraz przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie; lek zmniejsza przepuszczalność najdrobniejszych naczyń krwionośnych - naczyń włosowatych i zmniejsza przesiąkanie przez nie płynu, który tworzy obrzęki; przyspiesza wchłanianie obrzęków zapalnych, zwłaszcza pourazowych oraz krwiaków.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:doustne, dorośli 2 razy dziennie 2 drażetki; dawkowanie podtrzymujące wynosi 2 razy dziennie po 1 drażetce.
Skutki uboczne:niekiedy mogą wystąpić podrażnienia śluzówki żołądka i jelit.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.