Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:CRAVISOL
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Cravisol - płyn doustny.
Wizytówka:Preparat ziołowy przeciw nadciśnieniu, miażdżycy, poprawiający krążenie krwi.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Phytopharm Klęka S.A.
Wytwórca:Phytopharm Klęka S.A. - PL
Zalecany:w nadciśnieniu tętniczym krwi na tle nerwicowym, osłabieniu mięśnia sercowego, chorobie wieńcowej i miażdżycy, niemiarowości pracy serca, dusznicy, zaburzeniach obwodowego krążenia krwi.
Działanie:zawiera wyciągi z kwiatostanu głogu i ziół melisy oraz jemioły o skojarzonym działaniu rozkurczowym na naczynia wieńcowe serca, zwiększającym siłę skurczów mięśnia sercowego, poprawiającym krążenie krwi (także krążenie mózgowe), uspokajającym i obniżającym ciśnienie tętnicze.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; podczas w ciąży i karmienia piersią, dzieciom do 6. roku życia (preparat zawiera alkohol).
Dawkowanie:doustne, pić 4 razy dziennie łyżeczkę do herbaty (5 ml) preparatu rozcieńczonego niewielką ilością płynu, najlepiej soku owocowego. Kuracja powinna trwać 3 tygodnie.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.