Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:CYCLO 3 FORT
Nazwa polska:WYCIĄG Z RUSZCZYKA KOLCZASTEGO
Nazwa międzynarodowa:Rusci aculeati extractum siccum
Nazwa angielska:RUSCUS ACULEATUS
Postać:Cyclo 3 Fort - kapsułki twarde 150 mg.
Wizytówka:Lek przeciwobrzękowy i przeciwwysiękowy, chroniący naczynia krwionośne.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Pierre Fabre Medicament
Wytwórca:Pierre Fabre Medicament Production Etablissement - F
Zalecany:przy niewydolności naczyń żylnych i limfatycznych i związanych z tym objawach uczucia ciężkości nóg, obrzękach, bólach; przy żylakach odbytu. Bywa stosowany w ginekologii w celu zahamowania krwawień z dróg rodnych powstałych na skutek stosowania wkładki wewnątrzmacicznej lub hormonalnych środków antykoncepcyjnych z zawartością małej dawki progestagenu.
Działanie:ochronne na naczynia krwionośne: poprawia napięcie ścian naczyń żylnych oraz zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, dzięki czemu działa przeciwobrzękowo.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki.
Współdziałanie:w połączeniu z antagonistami wapnia (Adalat, Cordafen, Corinfar, Isoptin, Lekoptin, Nifedipine) oraz lekami blokującymi receptory alfa-adrenergiczne (Cardura, Dalfaz, Doxanorm, Doxar, Hytrin, Kamiren, Setegis, Zoxon) może nasilać swoje działanie. (???)
Dawkowanie:doustne; zwykle w niewydolności naczyń limfatycznych i żylnych oraz przy krwawieniach z dróg rodnych 2-3 kapsułki dziennie; przy żylakach odbytu 4-5 kapsułek dziennie.
Skutki uboczne:rzadko nudności, bóle żołądka.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.