Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:EMORECT
Nazwa polska:WYCIĄG Z NASION KASZTANOWCA + NALEWKA Z ARNIKI
Nazwa międzynarodowa:Hippocastani extractum spissum + Arnicae tinctura
Nazwa angielska:Aesculus hippocastanum + Arnica montana
Postać:Emorect - żel (40 mg/g wyciągu z nasion kasztanowca i 15 mg/g nalewki z arniki).
Wizytówka:Lek przeciw żylakom podudzi i żylakom odbytnicy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:EMO-FARM Sp. z o.o.
Wytwórca:EMO-FARM Sp. z o.o. - PL
Zalecany:w bólach spowodowanych przez żylaki podudzi lub guzki krwawnicze odbytu (hemoroidy). Pomocniczo w obrzękach pourazowych, krwiakach i wybroczynach.
Działanie:przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwobrzękowe. Żel zmniejsza miejscowe stany zapalne, przyspiesza wchłanianie obrzęków, krwiaków i wybroczyn, poprawia krążenie krwi na obszarze swego działania, zmniejsza ból. Dobrze wchłania się przez skórę.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub na arnikę, podczas 3 pierwszych miesięcy ciąży; żelu nie stosuje się na skórę uszkodzoną, poparzoną, na czyraki.
Dawkowanie:zewnętrznie, dorośli 2-3 razy dziennie warstwę żelu (co najmniej 6 g czyli około 6 cm) nanieść na bolący obszar skóry podudzi i wetrzeć. W przypadku hemoroidów wcisnąć ok. 6 cm żelu do odbytnicy przy pomocy załączonej kaniuli 2 razy dziennie, najlepiej po wypróżnieniu.
Skutki uboczne:zaczerwienienie, świąd, pieczenie skóry, wysypka; po dłuższym stosowaniu niekiedy odczyny zapalne, obrzęk, wyprysk.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.