Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ESCEVEN (Żel)
Nazwa polska:WYCIĄG Z NASION KASZTANOWCA + HEPARYNA
Nazwa międzynarodowa:Hippocastani seminis extractum siccum + Heparinum
Nazwa angielska:Aesculus hippocastanum extract + Heparin sodium
Postać:Esceven - żel.
Wizytówka:Lek przeciwobrzękowy i przeciwwysiękowy, chroniący naczynia włosowate, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol - Poznańskie Zakłady Zielarskie S.A.
Wytwórca:Herbapol - Poznańskie Zakłady Zielarskie S.A. - PL
Zalecany:przy objawach niewydolności żylnej: bólach, obrzękach, uczuciu ciężkości nóg, skurczach mięśni łydek, swędzeniu.
Działanie:suchy ekstrakt z nasion kasztanowca zawiera escynę i różne związki organiczne, które działają ochronnie na najdrobniejsze naczynia krwionośne organizmu - naczynia włosowate; lek zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i zmniejsza przesiąkanie przez nie płynu, który tworzy obrzęki, przyspiesza wchłanianie obrzęków. Żel zawiera dodatkowo heparynę, która hamuje proces krzepnięcia krwi, działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom; nie stosować na otwarte rany, błony śluzowe, okolice oczu, przy przewlekłych chorobach nerek. W przypadku skazy krwotocznej wskazana jest ostrożność przy stosowaniu leku.
Dawkowanie:zewnętrznie, pasek żelu o długości 3-4 cm wcierać w chore miejsca 3 razy dziennie przez 2 tygodnie.
Skutki uboczne:przejściowe swędzenie, podrażnienie.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.