Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:FITOVEN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Fitoven - pasta do sporządzania zawiesiny doustnej.
Wizytówka:Preparat ziołowy stosowany w chorobach naczyń i po urazach.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Pruszków - Warszawskie Zakłady Zielarskie
Wytwórca:Herbapol Pruszków - Warszawskie Zakłady Zielarskie - PL
Zalecany:jako lek wspomagający w zakrzepowym zapaleniu żył, zespole pozakrzepowym, obrzękach i krwiakach pourazowych (skręcenia, złamania).
Działanie:w skład Fitovenu wchodzą wyciągi gęste z nasion kasztanowca, ziela nawłoci, kwiatu głogu, kwiatostanu lipy, ziela żarnowca, ziela gryki, korzenia buraka ćwikłowego i inne. Fitoven działa przeciwzapalnie i łagodzi dolegliwości towarzyszące stanowi zapalnemu w chorobach naczyń krwionośnych i urazach, zmniejsza również przepuszczalność najdrobniejszych naczyń krwionośnych (włosowatych) dla osocza krwi, które w stanie zapalnym przedostaje się do tkanek tworząc obrzęk - działa przeciwobrzękowo, działa również łagodnie moczopędnie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:doustne, dorośli 3 razy dziennie po posiłkach 1 łyżeczka pasty rozprowadzona w 1/2 szklanki ciepłej, osłodzonej wody.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.