Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:GERIACAPS
Nazwa polska:CZOSNEK + WYCIĄG Z MŁORZĘBU
Nazwa międzynarodowa:Allii sativi bulbus + Ginkgo bilobae folii extractum siccum
Nazwa angielska:Allium sativum + Ginkgo biloba extract
Postać:Geriacaps - kapsułki twarde (66 mg czosnku i 16,5 mg wyciągu z miłorzębu).
Wizytówka:Lek rozszerzajcy naczynia krwionośne.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Kraków S.A. - Krakowskie Zakłady Zielarskie
Wytwórca:Herbapol Kraków S.A. - Krakowskie Zakłady Zielarskie - PL
Zalecany:przy zaburzeniach krążenia krwi mózgowego (objawiających się szumem w uszach, osłabieniem pamięci i niemożnością koncentracji) i w zaburzeniach krążenia obwodowego (objawiających się mrowieniem w rękach u osób starszych).
Działanie:poprawia przepływ krwi w naczyniach, działa przeciwzakrzepowo.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży i karmienia piersią.
Współdziałanie:nie należy stosować ze środkami obniżającymi krzepliwość krwi ani z niesteroidowymi środkami przeciwzapalnymi (np. aspiryna, Butapirazol, Ibuprofen, Mefacit, Metindol, Naproxen, Rantudil, Voltaren).
Dawkowanie:doustne, profilaktycznie 3 razy dziennie po 1 kapsułce; leczniczo 3 razy dziennie po 2-3 kapsułki, po jedzeniu.
Skutki uboczne:dolegliwości ze strony układu pokarmowego, bóle głowy oraz skórne reakcje uczuleniowe. Niekiedy występuje zapach z ust i zmieniony zapach potu.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.