Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:GINKGOCARD
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Ginkgocard - płyn.
Wizytówka:Preparat rozszerzający naczynia krwionośne, stosowany w zaburzeniach krążenia krwi.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Phytopharm
Zalecany:przy zaburzeniach obwodowego krążenia krwi; pomocniczo w stanach szybkiego męczenia się oraz w początkowym okresie niewydolności mięśnia sercowego.
Działanie:wyciąg z miłorzębu usprawnia krążenie krwi - tętnicze, żylne i we włosowatych naczyniach krwionośnych. Hamuje zmiany miażdżycowe. Zwiększa zużycie glukozy i tlenu przez ośrodkowy układ nerwowy. Wyciąg z głogu zwiększa przepływ krwi w naczyniach wieńcowych i sercu, zwiększa też siłę skurczu mięśnia serca.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, dzieciom do 7 lat, podczas ciąży lub karmienia piersią stosuje się po konsultacji z lekarzem.
Dawkowanie:doustne, 3 razy dziennie po 2,5 ml preparatu (pół łyżeczki do herbaty) rozcieńczone niewielką ilością płynu, np. soku owocowego. Leczenie należy prowadzić przez okres 4-6 tygodni.
Skutki uboczne:niekiedy - zaburzenia żołądkowo-jelitowe, ból głowy, wysypka.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.