Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ALLIORUT
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Alliorut - tabletki powlekane.
Wizytówka:Preparat przeciw zaburzeniom krążenia, nadciśnieniu i nadmiarowi cholesterolu w surowicy krwi.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol - Poznańskie Zakłady Zielarskie S.A.
Wytwórca:Herbapol - Poznańskie Zakłady Zielarskie S.A. - PL
Zalecany:pomocniczo w zaburzeniach krążenia obwodowego, tzw. arteriosklerozie, także z towarzyszeniem bólu i zawrotów głowy, przy umiarkowanym wzroście ciśnienia tętniczego krwi, szczególnie rozkurczowego, przy nadmiarze cholesterolu w surowicy krwi.
Działanie:zawiera proszek z wysuszonych cebulek czosnku, rutynę i suchy wyciąg z kwiatostanu głogu. Wyciąg z czosnku łagodnie obniża ciśnienie krwi oraz działa przeciwmiażdżycowo. Rutyna działa ochronnie na najdrobniejsze naczynia krwionośne czyli naczynia włosowate, przywracając im elastyczność oraz zmniejszając przepuszczalność dla osocza. Wyciąg z kwiatostanu głogu zwiększa ukrwienie serca, wzmacnia siłę jego skurczu, nieznacznie obniża ciśnienie tętnicze krwi nie upośledzając czynności serca.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek i na związki siarki, podczas ciąży; przy chorobach wątroby.
Dawkowanie:doustne, dorośli 3 razy dziennie po 3-4 tabletki. Lek należy przyjmować po posiłkach, tabletek nie należy rozgryzać. Preparat powinien być przyjmowany długotrwale, minimum przez 3 miesiące.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.