Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:HELASON
Nazwa polska:HEPARYNA + HIALURONIDAZA
Nazwa międzynarodowa:Heparinum + Hyaluronidasum
Nazwa angielska:Heparin + Hyaluronidase
Postać:Helason - maść do stosowania zewnętrznego.
Wizytówka:Lek przeciwzakrzepowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A.
Wytwórca:Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A. - PL
Zalecany:w zakrzepowym zapaleniu żył powierzchownych, w stanach zapalnych żylaków, w zapaleniu skóry związanym z zakrzepowym zapaleniem żył, w stłuczeniach, krwiakach pourazowych.
Działanie:hamuje proces krzepnięcia krwi, działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub samą heparynę, w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie należy stosować na otwarte rany, błony śluzowe lub na skórę zmienioną zapalnie lub z oznakami zakażenia bakteryjnego lub wirusowego.
Dawkowanie:zewnętrznie; zazwyczaj 2-3 razy na dobę należy wcierać niewielką ilość maści w miejsca zmienione chorobowo. W przypadku zmian żylakowych i w zapaleniu żył maść można pozostawić pod opatrunkiem.
Skutki uboczne:zaczerwienienie, wysypka, świąd i podrażnienie skóry w miejscu zastosowania leku, rzadko: reakcje alergiczne.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.