Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:HIRUDOID
Nazwa polska:HEPARYNOID
Nazwa międzynarodowa:Heparynoid
Nazwa angielska:HEPARINOIDS
Postać:Hirudoid - maść, żel 25 000 j.E.
Wizytówka:Lek przeciwzakrzepowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Sankyo Pharma GmbH
Wytwórca:Sankyo Pharma GmbH - D
Zalecany:w żylakach kończyn dolnych, stanach zapalnych żylaków, w zakrzepowym zapaleniu żył powierzchownych. Stosuje się również przy stłuczeniach, krwiakach i obrzękach oraz pomocniczo po urazach i oparzeniach w celu przyspieszenia procesu gojenia.
Działanie:zawarty w preparacie polisiarczan mukopolisacharydowy (heparynoid) działa przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Ułatwia rozpuszczanie istniejących zakrzepów, przyspiesza wchłanianie krwiaków, pobudza odnowę tkanek, usprawnia przepływ krwi w miejscu zastosowania. Specjalnie dobrane składniki podłoża ułatwiają przenikanie heparynoidu przez skórę. Lek działa długo, łagodząc ból i zmniejszając stan zapalny.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; nie stosuje się preparatu na skórę uszkodzoną i otwarte rany, należy chronić oczy i błony śluzowe.
Dawkowanie:zewnętrznie, miejscowo na skórę; w zależności od wielkości zmiany, wmasować delikatnie 3-5 cm maści lub żelu w skórę od jednego do kilku razy dziennie. W bolesnych stanach zapalnych preparat należy bardzo ostrożnie nanieść na zmienione chorobowo miejsce i jego okolicę. Miejsca smarowane maścią należy okryć gazą, obszary smarowane żelem powinny zostać odkryte. Preparat w postaci maści można zastosować również pod opatrunkiem (w przeciwieństwie do żelu - ze względu na zawarty w nim alkohol) oraz - wmasowując intensywnie - użyć do rozmiękczenia blizn. W przypadku dużych powierzchni zmienionych chorobowo dawkę leku w obu postaciach można zwiększyć w miarę potrzeby.
Skutki uboczne:u osób uczulonych na składniki leku może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.