Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:INTRACTUM CRATAEGI
Nazwa polska:WYCIĄG Z GŁOGU
Nazwa międzynarodowa:Crataegi inflorescentiae intractum
Nazwa angielska:CRATAEGUS EXTRACT
Postać:Intractum Crataegi - płyn doustny.
Wizytówka:Preparat ziołowy działający korzystnie na układ krążenia.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Aventis Pharma Deutschland GmbH
Wytwórca:Phytopharm Klęka S.A. - PL
Zalecany:pomocniczo przy zaburzeniach wydolności serca, zwolnieniu rytmu zatokowego u osób starszych odczuwających ucisk i dławienie w okolicy serca.
Działanie:wyciąg z głogu powoduje niewielkie wzmocnienie siły skurczu mięśnia sercowego przy nieznacznym zwolnieniu jego czynności, rozszerza naczynia wieńcowe, obniża ciśnienie tętnicze i działa uspokajająco.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, dzieciom, ostrożnie stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Dawkowanie:doustne - 4 razy dziennie po 2,5 ml (1/2 łyżeczki) preparatu w niewielkiej ilości płynu, np. soku owocowego, przez co najmniej 3 tygodnie.
Leki z tej grupy:Chronocard forte, Cratesol, Intractum Crategi, Tinctura Crataegi.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.