Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:KROPLE NASERCOWE
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Krople nasercowe - płyn doustny.
Wizytówka:Preparat ziołowy nasercowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:wielu producentów
Wytwórca:wielu producentów
Zalecany:przy osłabieniu mięśnia sercowego spowodowanym różnymi przyczynami, niemiarowości pracy serca na tle nerwowym, w stanach nerwicowych układu krążenia.
Działanie:krople nasercowe zawierają następujące składniki: nalewka z głogu - ma słabe działanie wzmacniające ukrwienie mięśnia serca, obniżające ciśnienie krwi oraz uspokajające; nalewka z konwalii wonnej - ma słabe działanie wzmacniające siłę skurczu mięśnia serca i zmniejszające jego częstość; nalewka z kozłka lekarskiego - ma łagodne działanie uspokajające. Uwaga: krople zawierają alkohol etylowy; spożyte w dawce większej niż zalecana mogą mieć wpływ na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; dzieciom do lat 7.
Dawkowanie:doustne, dorośli i młodzież 30-60 kropli 3 razy dziennie w niewielkiej ilości wody, najlepiej po posiłkach. Dzieci powyżej 7. roku życia 20-40 kropli 2-3 razy dziennie. Nie należy przekraczać dawki dziennej 10 g i jednorazowej 3 g.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.