Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:KWIAT GŁOGU
Nazwa polska:zioła jednorodne
Nazwa międzynarodowa:Crataegi inflorescentia
Postać:Kwiat głogu fix - zioła w torebkach do zaparzania.
Wizytówka:Zioła nasercowe i przeciw chorobie wieńcowej.
Dostępność:Bez recepty
Zalecany:w chorobach serca spowodowanych osłabieniem kurczliwości mięśnia sercowego, miażdżycy, zwłaszcza naczyń wieńcowych, nadciśnieniu tętniczym krwi i niewydolności krążenia.
Działanie:przeciwskurczowe na naczynia wieńcowe serca, poprawiające krążenie krwi i obniżające jej ciśnienie; zwiększa siłę skurczów serca, stabilizuje jego pracę, działa słabo uspokajająco i moczopędnie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:doustne, pić 2 razy dziennie po pół szklanki naparu sporządzonego z 1 torebki ziół zalanych pół szklanki wrzątku, parzonego w termosie przez 20 minut.
Leki z tej grupy:Kwiat głogu fix, Kwiatostan głogu.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.