Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:LIOTON 1000
Nazwa polska:HEPARYNA
Nazwa międzynarodowa:Heparinum natricum
Nazwa angielska:HEPARIN
Postać:Lioton 1000 - żel 1000 j.m./g.
Wizytówka:Lek przeciwzakrzepowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:A.Menarini Pharmaceutical Industries Group Ltd.
Wytwórca:A.Menarini Pharmaceutical Industries Group Ltd. - I
Zalecany:w zakrzepowym zapaleniu żył powierzchownych, w stanach zapalnych żylaków, w zapaleniu skóry związanym z zakrzepowym zapaleniem żył, w stłuczeniach, w zapaleniach i zakrzepach guzków krwawniczych (hemoroidów).
Działanie:hamuje proces krzepnięcia krwi i działa przeciwzapalnie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na heparynę.
Dawkowanie:zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle chorobowo zmienione miejsca smaruje się cienką warstwą żelu 1-3 razy dziennie. Żel należy delikatnie wetrzeć w skórę.
Skutki uboczne:skórne odczyny alergiczne.
Leki z tej grupy:Heparin-Hasco, Heparinum, Heparyl, Lioton.
Dodatkowe informacje:Lioton 1000.pdf
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.