Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ANAVENOL
Nazwa polska:DIHYDROERGOKRYSTYNA + ESKULINA + RUTYNA
Nazwa międzynarodowa:Dihydroergocristinum + Esculinum + Rutinum
Postać:Anavenol - drażetki ( 30 mg dihydroergokrystyny, 1,5 mg eskuliny i 0,5 mg rutyny).
Wizytówka:Lek rozszerzający naczynia krwionośne.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Lečiva a.s.
Wytwórca:Lečiva a.s. - CZ
Zalecany:w leczeniu chorób naczyń krwionośnych, np. w niedokrwieniu kończyn dolnych prowadzącym do chromania przestankowego (utrudnienie chodzenia na skutek bólu spowodowanego niedokrwieniem), w zaburzeniach ukrwienia mózgu, w zapobiegawczym leczeniu migreny pomiędzy napadami, w leczeniu żylaków, w niewydolności układu żylnego, w owrzodzeniach podudzi, w zakrzepowym zapaleniu żył, w zastojach żylnych, w zaburzeniach krążenia żylnego pod opatrunkiem gipsowym.
Działanie:główny składnik preparatu - dihydroergokrystyna zmniejsza napięcie mięśni gładkich ścian naczyń krwionośnych, co prowadzi do rozszerzenia naczyń i spadku ciśnienia tętniczego krwi oraz powoduje poprawę przepływu krwi przez tkanki, w tym także mózg. Pozostałe składniki leku - eskulina i rutyna zmniejszają przepuszczalność ścian najdrobniejszych naczyń krwionośnych (włosowatych), co przeciwdziała tworzeniu się obrzęków, które zazwyczaj powstają z płynu przesiąkającego z naczyń; działają przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, przeciwdziałają zastojom żylnym.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży i karmienia piersią, przy schorzeniach mięśnia sercowego lub niewydolności krążenia, znacznym obniżeniu ciśnienia krwi, chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy.
Dawkowanie:doustne, dorośli początkowo 3 razy dziennie po 2 drażetki przez 7-10 dni, następnie 3 razy dziennie po 1 drażetce przez 2-3 miesiące. Uwaga: leku nie stosuje się na czczo.
Skutki uboczne:osłabienie łaknienia, nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, zwolnienie czynności serca, nieznaczny spadek ciśnienia tętniczego oraz hipotonia ortostatyczna (czyli spadek ciśnienia tętniczego na skutek zmiany pozycji ciała na pionową lub długiego stania
Leki z tej grupy:Anavenol, Venacorn.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.