Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:NAUDICELLE - OLEJ Z NASION WIESIOKA
Nazwa polska:OLEJ Z NASION WIESIOKA + TOKOFEROL
Nazwa międzynarodowa:Oenotherae paradoxa oleum + Tocopherolum
Nazwa angielska:Oenothera oil + Tocopherol
Postać:Naudicelle - olej z nasion wiesiołka - kapsułki 552 mg.
Wizytówka:Preparat ziołowy zmniejszający stężenie cholesterolu i trójglicerydów.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Bio Oil International Ltd.
Wytwórca:Bio Oil International Ltd. - GB
Zalecany:jako lek pomocniczy w zapobieganiu i leczeniu podwyższonego poziomu cholesterolu, miażdżycy i chorób układu krążenia, nadciśnienia tętniczego, w cukrzycy, stwardnieniu rozsianym, reumatoidalnym zapaleniu stawów i innych chorobach na tle reumatycznym, zespole napięcia przedmiesiączkowego, w alergicznych chorobach skóry, przy częstych infekcjach bakteryjnych i wirusowych.
Działanie:uzupełnia braki (powstałe wskutek starzenia się organizmu lub w przebiegu chorób) niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasu gamma-linolenowego, które odgrywają znaczną rolę w procesach przemiany materii.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, dzieciom poniżej 6. roku życia; przy padaczce skroniowej.
Współdziałanie:nie należy podawać z lekami wydłużającymi czas krzepnięcia krwi oraz z pochodnymi fenotiazyny, takimi jak: Diphergan, Fenactil, Mirenil, Promazin, Thioridazin, Tisercin, Trilafon.
Dawkowanie:doustne, dorośli: 1-2 kapsułki 3 razy dziennie. Dzieci powyżej 6. roku życia 1 kapsułka 2-3 razy dziennie. Preparat należy przyjmować podczas jedzenia, można wyciskać zawartość z kapsułki.
Skutki uboczne:bardzo rzadko - nudności, biegunka, wzdęcia, opóźnienie krzepnięcia krwi.
Leki z tej grupy:Naudicelle - olej z nasion wiesiołka, Oeparol.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.