Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:NEOCARDINA
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Neocardina - krople doustne.
Wizytówka:Preparat ziołowy działający korzystnie na układ krążenia.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol - Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A.
Wytwórca:Herbapol - Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A. w Legnicy - PL
Zalecany:w nadciśnieniu tętniczym, zaburzeniach krążenia obwodowego i zaburzeniach rytmu pracy serca, np. w przebiegu nerwicy, pomocniczo w osłabieniu mięśnia sercowego.
Działanie:wspomagające się wzajemnie składników, przede wszystkim nalewek: z konwalii majowej, która ma słabe działanie wzmacniające siłę skurczu mięśnia serca, z kozłka lekarskiego o łagodnym działaniu uspokajającym, z głogu, która powoduje niewielkie wzmocnienie siły skurczu mięśnia sercowego przy nieznacznym zwolnieniu jego czynności, rozszerza naczynia wieńcowe, obniża ciśnienie tętnicze i działa uspokajająco. Neocardina ma łagodne działanie wzmacniające pracę mięśnia sercowego oraz łagodne działanie uspokajające.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, bez zaleceń lekarza, nie stosuje się u dzieci poniżej 8. roku życia; przy zawale serca, przy niedoborze potasu.
Współdziałanie:nie należy łączyć z glikozydami naparstnicy (Bemecor, Digoxin, Landicor, Medigox).
Dawkowanie:doustne, dorośli 2-3 razy dziennie po 20-30 kropli; dzieci od 8. roku życia po 10-15 kropli, po jedzeniu, z niewielką ilością płynu.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.