Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:REPARIL GEL N
Nazwa polska:KWAS DIETYLOAMINOSALICYLOWY + ESCYNA
Nazwa międzynarodowa:Diethylamini salicylas + Escinum
Postać:Reparil Gel N - żel na skórę.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny, przeciwobrzękowy, chroniący naczynia żylne, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Madaus AG
Wytwórca:Madaus AG - D
Zalecany:w chorobach żył kończyn dolnych, przede wszystkim w obrzękach spowodowanych upośledzeniem krążenia krwi (zastoinowych), pooperacyjnych i pourazowych, w bólach związanych z chorobami kręgosłupa.
Działanie:przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwobrzękowe i chroniące naczynia żylne. Polepsza krążenie, zmniejsza zastój krwi żylnej, zapobiega przesiąkaniu płynu przez ściany najdrobniejszych naczyń krwionośnych - naczyń włosowatych, zmniejsza odczyny zapalne.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, na błony śluzowe, otwarte rany, chorym z przewlekłymi schorzeniami nerek, kobietom w I trymestrze ciąży.
Dawkowanie:zewnętrzne, żel nanosi się cienką warstwą na miejsca zmienione chorobowo lub obolałe 3-5 razy dziennie.
Skutki uboczne:podrażnienia skóry i uczucie ciepła.
Uwagi:kt 2006
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.