Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:RUTINOVEN
Nazwa polska:TROKSERUTYNA
Nazwa międzynarodowa:Troxerutinum
Nazwa angielska:TROXERUTIN
Postać:Rutinoven - żel na skórę 20 mg/g.
Wizytówka:Lek wpływający korzystnie na elastyczność naczyń.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:R & C - Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne s.c.
Wytwórca:R & C - Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne s.c. - PL
Zalecany:w zaburzeniach krążenia żylnego, w owrzodzeniach podudzi, w leczeniu żylaków, w zakrzepowym zapaleniu żył, w obrzękach spowodowanych nadmierną przepuszczalnością najdrobniejszych naczyń krwionośnych dla osocza krwi, w skłonności do krwotoków, wybroczyn, w skórnych i śluzówkowych powikłaniach leczenia promieniami jonizującymi.
Działanie:ochronne na najdrobniejsze naczynia krwionośne - naczynia włosowate, przywraca im naturalną elastyczność oraz zmniejsza ich przepuszczalność dla osocza krwi, zmniejszając jego przenikanie do tkanek - działa przeciwobrzękowo. Hamując skupianie się płytek krwi oraz krwinek czerwonych, ułatwia przepływ krwi przez naczynia włosowate.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:zewnętrznie, żel należy wcierać w skórę 2 razy dziennie wmasowując aż do całkowitego wchłonięcia.
Skutki uboczne:rzadko pokrzywka (występuje jedynie u osób nadwrażliwych na lek).
Leki z tej grupy:Rutinoven, Rutoven, Trroxerutin, Troxevasin, Venoruton Gel.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.