Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:SAPOVEN T (Kapsułki)
Nazwa polska:WYCIĄG Z NASION KASZTANOWCA + TROKSERUTYNA
Nazwa międzynarodowa:Hippocastani seminis extractum siccum + Troxerutinum
Nazwa angielska:AESCULUS HIPPOCASTANUM + TROXERUTIN
Postać:Sapoven T - kapsułki elastyczne (100 mg wyciągu z nasion kasztanowca i 200 mg trokserutyny).
Wizytówka:Lek wpływający korzystnie na elastyczność naczyń.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
Wytwórca:Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. - PL
Zalecany:w zaburzeniach krążenia żylnego kończyn dolnych objawiających się m.in. bólem, uczuciem ciężkości nóg, obrzękami, w zaburzeniach przepuszczalności naczyń krwionośnych i ich łamliwości, w obrzękach różnego pochodzenia, po urazach.
Działanie:zmniejsza nadmierną przepuszczalność ścian najdrobniejszych naczyń krwionośnych (włosowatych), co przeciwdziała tworzeniu się obrzęków, które zazwyczaj powstają z płynu przesiąkającego z naczyń; poprawia krążenie żylne i przeciwdziała zastojom żylnym.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży, chyba że lekarz uzna zastosowanie leku za konieczne.
Dawkowanie:doustne, dorośli zazwyczaj 3 razy dziennie po 1 kapsułce w czasie jedzenia.
Skutki uboczne:ból głowy, nudności, wymioty, napadowe zaczerwienienie twarzy.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.