Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:SKLEROSAN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Sklerosan - mieszanka ziołowa.
Wizytówka:Preparat ziołowy przeciwmiażdżycowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Lublin S.A.
Wytwórca:Herbapol Łódź S.A. - Zakład w Kutnie - PL; Herbapol - Białystok S.A. - PL; Herbapol - Lublin S.A. - PL
Zalecany:w miażdżycy, w nadciśnieniu tętniczym, w zaburzeniach krążenia; także profilaktycznie.
Działanie:przeciwmiażdżycowe, wspomagające się wzajemnie składników: kwiatostan i owoce głogu - działają wzmacniająco na siłę skurczu mięśnia sercowego, w niewielkim stopniu zwalniają czynność serca, działają rozkurczowo na mięśnie gładkie narządów wewnętrznych, w tym naczyń krwionośnych, obniżają ciśnienie krwi, działają uspokajająco; ziele krwawnika - działa przeciwkrwotocznie, poprawia łaknienie, reguluje trawienie, działa rozkurczowo i przeciwzapalnie; ziele karczocha - działa żółciotwórczo, żółciopędnie oraz zmniejsza stężenie tłuszczów i cholesterolu w surowicy krwi; mechanizm jego działania nie jest dokładnie poznany, wiadomo, że hamuje wytwarzanie cholesterolu w wątrobie, nasila jego przemianę do kwasów żółciowych i zwiększa wydalanie z żółcią, wykazuje też pewne działanie moczopędne; siemię lniane - osłania błonę śluzową przewodu pokarmowego przed działaniem niepożądanych czynników, np. kwasów, wskutek osiadania na niej śluzu zawartego w nasionach, przyspiesza ruchy robaczkowe jelita, spulchnia masy kałowe. Owoc kopru włoskiego ma działanie rozkurczowe i wiatropędne w obrębie przewodu pokarmowego, ułatwia prawidłowe trawienie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, szczególnie karczochy; przy niedrożności przewodów żółciowych.
Dawkowanie:doustne, pić 3 razy dziennie po 1 szklance naparu z 1 łyżki ziół na szklankę wrzącej wody; parzyć 10 minut. Należy przestrzegać diety ubogiej w tłuszcze a bogatej w białka, witaminy i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.