Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:TABLETKI Z CZOSNKU
Nazwa polska:CZOSNEK
Nazwa międzynarodowa:Allii sativi bulbi
Nazwa angielska:Allantoin + Allium cepa extract + Heparin sodium
Postać:Tabletki z czosnku - tabletki 300 mg.
Wizytówka:Preparat przeciwmiażdżycowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Innowacyjno-Wdrożeniowe Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm - mgr farm. Tadeusz Pawełek
Wytwórca:Innowacyjno-Wdrożeniowe Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm - mgr farm. Tadeusz Pawełek - PL
Zalecany:w celu zapobiegania zmianom miażdżycowym w naczyniach krwionośnych, w łagodnych postaciach nadmiaru tłuszczów i cholesterolu we krwi oraz w celu ograniczenia nadmiernego rozwoju flory jelit.
Działanie:preparat zawiera czosnek zmniejszający stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi, działający przeciwzakrzepowo. Czosnek chroni naczynia krwionośne przed zmianami powstającymi wraz z wiekiem; działa też przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, podczas karmienia piersią; przy niewydolności wątroby, ostrym nieżycie żołądka i jelit; zachować ostrożność i skonsultować z lekarzem stosowanie tabletek przy kamicy żółciowej.
Współdziałanie:nie łączyć z innymi środkami zmniejszającymi krzepliwość krwi, np. salicylanami (Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Sachol, Salicylamidum) i doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi (m.in. Acenocoumarol, Sintrom, Syncumar).
Dawkowanie:doustne, przeciwmiażdżycowo 2-3 razy dziennie 1-2 tabletki; zapobiegawczo przy częstych infekcjach górnych dróg oddechowych i zakażeniach układu pokarmowego 3 razy dziennie po 2 tabletki; dzieci od 4. roku życia - 2 razy dziennie po 1 tabletce. Nie należy przekraczać dawki 6 tabletek dziennie.
Leki z tej grupy:Aliovital, Alitol, Alliogal, Tabletki z czosnku
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.