Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:TANTUM
Nazwa polska:CHLOROWODOREK BENZYDAMINY
Nazwa międzynarodowa:Benzydamini hydrochloridum
Nazwa angielska:BENZYDAMINE HYDROCHLORIDE
Postać:Tantum - żel 5%.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco
Wytwórca:Ancona-Pontelungo-SS - I
Zalecany:w schorzeniach powodowanych przez niewydolność krążenia żylnego (obrzęki, uczucie ciężkości kończyn, kurcze, bóle spowodowane zastojem krwi) oraz do leczenia wspomagającego zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych, zaburzeń krążenia krwi w nogach podczas ciąży. Stosuje się także w stanach zapalnych ścięgien, kaletek maziowych, bólach mięśniowych, skręceniach, stłuczeniach i naderwaniu mięśni.
Działanie:przeciwzapalne, przeciwbólowe i odkażające substancji czynnej - benzydaminy. Lek działa miejscowo znieczulająco, dobrze wchłania się poprzez skórę i śluzówki. Działa także przeciwzakrzepowo oraz rozkurczowo na mięśnie gładkie i poprzecznie prążkowane.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek. W czasie leczenia zaleca się unikać nasłonecznienia.
Dawkowanie:zewnętrznie, cienką warstwę żelu wciera się lekko w bolące miejsca 2-3 razy dziennie.
Skutki uboczne:długie stosowanie leku może doprowadzić do wystąpienia reakcji uczuleniowych.
Leki z tej grupy:Benalgin, Hascosept,Tantum,Tantum Rosa, Tantum Verde, Tantum Verde P.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.